Ennek a módszernek az egyik legfontosabb előnye, hogy sokkal természetesebben mozog a csali a horoggal. Ha ugyan azon a helyen horgászunk huzamosabb ideig, akkor érdemes a boton (filccel, tollal, vagy bármivel, ami tartós) megjelölni az optimális mélységet, ezáltal rengeteg időt megspórolhatunk a következő alkalomra. A beetetett helyeken továbbá a távolságot is ajánlatos bejelölni a boton, hiszen logikusan ott van a legnagyobb esély a kapásra.
Mivel folyóról beszélünk, érdemes hosszabb zsinórt hagyni a botvég és az úszó között, így nagyobb távon tudjuk úsztatni a felszerelésünket. Ha eddig a szeles idő okozta kellemetlenségek miatt nem preferáltad az orsó nélküli horgászatot, akkor van egy jó hírünk! Az úszó fölé pár centivel (8-nál több ne legyen) helyezz néhány nyolcas ólmot, ezáltal ugyanolyan tempóban fog haladni, mintha szélcsend lenne.
További hasznos tippek
- Használj magastestű úszókat, azok sokkal láthatóbbak és alkalmasabbak folyóra
- Az ideális szerelék szakítószilárdsága 0,9 kg, a horogelőkéjé pedig 0,7 kg
- Szemes etetésnél ügyeljünk arra, hogy az anyagot kicsit fentebb szórjuk a vízbe, így körülbelül azon a pályán fog talajt fogni, ahol úsztatni fogod a felszerelésed