Pergetni csak a bevonatos alkalmas, és lehetőség szerint abból is olyat válasszunk, ami nem csak felületkezelt, hanem az elemi szálak alapban, egyenként impregnáltak! Így a külső réteg lekopása esetén sem szívja majd a vizet magába a zsinór.
A bevonat nélküli fonott, használat közben megszívja magát vízzel, több helyet foglal el az orsó dobján, vizesen már nehezebben dobható. A szálak szerkezetébe beleül a sár, a homok, ami kikészítheti a gyűrűket is. Első fonottam jó pár éve a Corastrong volt. El is ment a kedvem akkor a fonottaktól, ugyanis a SIC spiccgyűrűmet szabályosan szétkoptatta. A téli pergetések alkalmával nemhogy megkeseríti, de 0°C alatti hőmérsékletnél egyszerűen megakadályozza a pecát, hisz a vizes zsinór összefagy a dobon.
Átmérője legyen kör keresztmetszetű, és színe sem mindegy - válasszunk zöldes, vagy szürke árnyalatút! Éjszakára mindegy, de nappalra nem!
Hosszú ideig használtam a FireLine-t, de egyetlen hibája, hogy a külső kopásálló réteg "eltűnésével" kiszőrösödött. Nemrég bukkantam egy lényegesen jobb és tartósabb, szintén felületkezelt zsinórra. A Power Pro (amit most is használok), belülről is impregnált. Az elemi szálak egytől egyig bevonóréteget kaptak. A zsinór maga iszonyú erős és tartós. Tekercsenként 135 m van. Ráadásul (talán meglepő ez a fonottaknál) mérettartó. Az általam használt 0,13 mm vastag Power 8 kg-t bír. Egyetlen hibája talán sprődsége.
A Berkley cég is felismerte, hogy a FireLine ideje lejárt, és egy jobb termékkel kell piacvezető szerepét megtartania. Whiplash Pro megfelel a kor követelményeinek. Különleges külső-belső bevonóréteget kapott és mégis LÁGY maradt! Bivalyerős, eltéphetetlen. Csupán egyetlen hibája, hogy vastagabb a megadott méretnél és ára is igen borsos, de itt egyetlen dobon 270 métert találunk.
Ezek a zsinórok nem egy szezonra, és nem is egy évre szólnak!