Ennél is fontosabb – és ez az ólomelhagyós szerelék lényege - hogy halvesztésnél, szakításnál a halnak nem kell a súlyos koloncot magával cipelnie, az ólomfül főzsinóron való átszaladásával az könnyedén leválik az előkéről - így a további sérülések teljességgel elkerülhetők.
Első lépésként az ólomklipszet fűzzük fel a leadcore előkénkre. Az ólombetétes zsinórra épített szerelék előnyeit az előző részben megemlítettük, legyen most elég hozzá csak annyi, hogy a rejtve maradás, a végszerelék utolsó szakaszának fenékre helyezése ennél a technikánál is óriási előny.
A lead slide clip-hez lehetőségünk van különféle teherbírású, a használni kívánt ólmunk súlyához és a felszerelésünk erejéhez igazodó multi clip-et választanunk. Ez a speciális ólomkapocs fog gondoskodni arról, hogy ólmunk az ólomklipsszel biztonságos egységet képezzen.
A multi clip erős, sokoldalúan felhasználható bojlis gyorskapocs.
Lehetőségünk van az ólomklipszes végszerelékünket is finomítani, a saját igényünkre, elképzelésünkre szabni. Az előke rögzítését ennél a szereléktípusnál is megoldhatjuk többféleképpen, például gyorskapoccsal (quick change swivel), vagy az előke szabadabb mozgását biztosító helikopter kapoccsal, mely eltérő nagyságú forgószemekkel készült.
Az előző és a mostani részben bemutatott ólomkapcsos és ólomklipszes végszerelékek partról történő horgászat során nem nyújtanak teljes védelmet a dobások során. Javasoljuk a merevebb előkezsinórok használatát, jó választás lehet például egy megfelelő karakterrel bíró hántolható előkezsinór is. Természetesen lehet kísérletezni rövidebb előkehosszal is, de tudnotok kell, hogy ezen végszerelékek elsősorban a behordós technikához ajánlottak.