A swingerek alkalmazása meglepő módon nem annyira elterjedt, mint az elektromos kapásjelzőé, holott véleményem szerint a kettő egymástól elválaszthatatlan mechanika, és nem csak elméletben.
Az elektromos kapásjelzők a swingereik nélkül olyanok, mint a legjobb étterem a konyhafőnök betegszabadsága idején: működik, de nem tökéletesen.
Az elektromos jelzők maximális hatékonyságát a swingerek alkalmazásával érhetjük el. A „kúszómajomnak” is becézett kis eszköz zsinórunk előfeszítéséről gondoskodik minden körülmény között. Legfontosabb szerepe az, hogy a belazulós kapások esetén is feszesen tartsa a zsinórt, így a jelző görgőjén átfutó zsinór mindvégig tökéletes kapcsolatot fog biztosítani az optimális működéshez.
A modern, szinte már tökéletesre fejlesztett swingerek is egyszerű felépítésük mellett fényjelzésre képesek, szélállóságuk a szárukon található ellensúly állításával kalibrálható. Igénytelennek tűnő eszközök, melyek nagyon hosszú életűre lettek tervezve.
Swingerünket a szél és a halak intenzitásának függvényében állíthatjuk, melyben segítségünkre lesz a nyeletőfékkel ellátott orsónk finoman szabályozhatósága is. A látványos fizikai elmozdulás éjszaka gyakorlatilag követhetetlen, így ennek jól érzékelhetősége céljából a swingereket ellátták egy beépített fényforrással is. Az elektromos jelzőhöz jack dugóval történő csatlakoztatása esetén a fényforrás áramfelvétele megoldottá válik, így az fényjelzés produkálására is alkalmassá válik.
A merev karos típusok vitathatatlan előnye a szélállóságban és a kalibrálhatóságban rejlik, azonban érdemes szétnézni a swingerek másik nagy csoportjában, a láncos megoldást viselőknél is.