Miért is van ennek létjogosultsága?
Nos, a magyarországi horgászok nagy része használ valamilyen elektromos kapásjelzőt, ez tény. Mi a vízpartokon járva gyakran látjuk, tapasztaljuk azt, hogy a feederbotjaikat is előszeretettel helyezik ezekre az eszközökre, aminek egyszerű az oka. Gyakorlatilag kényelmesebb számukra, ha nem kell minden egyes percben a bot mögött ülniük és a spiccet figyelniük, vagy ha esetleg valamilyen okból eltávolodnak egy kicsit a botjuktól, akkor is nyugodtak lehetnek, hiszen biztos, hogy nem fognak lemaradni a kapásról, érzékelni fogják azt a hangjelzésnek köszönhetően!
A feederezés nem minden esetben jelent néhány órás horgászatot csupán, sokan szeretnek akár több napot is a vízparton tölteni, illetve gyakorta az egynapos kalandok is belecsúsznak az éjszakába, vagy éppenséggel akkor kezdődnek. Ekkor jó szolgálatot tehet egy kifejezetten a feederhorgászat igényeihez hangolt segédeszköz, amely egyértelmű jelzést ad kapáskor, így biztos, hogy nem fogunk lemaradni róla. Mindjárt az elején fontos tisztába tenni, hogy bár elektromos jelzőről beszélünk, ezt sem kell mindenáron hangjelzéssel használni! Például hogyha nappal horgászik valaki és a botok mögött van, akkor kikapcsolt állapotában is bottartóra tehető, sőt, tulajdonképpen így célszerű, ekkor pedig nem több az egész, mint egy fekete színű, esztétikus, megbízható stabilitást adó feeder fej, aminek ráadásul megvan az az előnye, hogy a görgője mindenféle súrlódástól mentesen, szabadon adagolja a zsinórt kapáskor. Ha pedig eljön az éjszaka és a horgász megfárad, egyetlen gombnyomással bekapcsolható, s máris kényelmesebb, nyugodtabb pecát tesz lehetővé.
Egyedi, aszimmetrikus formakialakítás
Ami az elektromos jelzők sorából kiemeli és a feeder horgászok számára célirányossá teszi, az az egyedi formakialakítása. Ez ismerős lehet már néhányatok számára, hiszen az alapot hozzá az egyik jól bevált, régi feeder fejünk, a Quick Feeder adta. Ez a magasított forma minden körülmények között stabilan megtartja a feederbotunkat, használatával attól sem kell tartani, hogy a vehemensen kapó hal berántja a vízbe a botot, mert az aszimmetrikus formatervezés garantáltan meggátolja ezt. Sőt, van még valami, ami a stabilitást növeli! A tetején lévő, lefelé ívelő oldalperemek tulajdonképpen központosítják a bottestet az elektromos jelző közepéhez, és az esetek többségében már innen, ezek közül sem húzza ki a botot a hal, viszont hogyha egy kicsit szorosabbra van állítva a fék, és ez mégis megtörténik, akkor a magasított részen koppan a bot, átbucskázni nem tud rajta, miközben a zsinór végig a görgőn marad és szabadon ki tud futni.
Beállítási lehetőségek
A készülék bekapcsolása a „V”, azaz Volume gombbal történik, ezt hosszan kell megnyomni! Néhány másodpercig, hogyha nyomva tartjuk, a piros LED fölvillan, emellett egy hangjelzés jelzi számunkra, hogy bekapcsolt a készülék.
Az elektromos kapásjelző működése egy cseppet sem bonyolult, gyakorlatilag egy háromgombos rendszerrel tudjuk ízlésünk szerint kalibrálni és a körülményeknek megfelelően beállítani.
Négy különböző hangszínen („T” gomb), négy különböző hangerő („V” gomb) és érzékenységi fokozattal („S” gomb) képes a kapást jelezni.