Jump to content

Nézzük hogyan épül fel egy spiccbot

2017. 04. 17. 16:56

A spiccbotos horgászat az egyik leggyorsabb módszer, bár lehetőségeink korlátoltak vele . Ha jól választjuk ki a szereléket, a helyet, az etetőanyagot, akkor egy spiccbotos keszegezés biztosan eredményes lehet.

Habár ezzel a módszerrel nem foghatunk nagy halakat , zsákmányunk kisebb lehet , de sokkal szaporább , pl. bodorka, vörösszárnyú , dévérkeszeg , esetleg kisebb ponty.

Jelenleg még két fajta spiccbot létezik. Az egyik , amely karbon-üvegszál keverékéből van, ezek nehezebbek, lassabbak de sokkal olcsóbbak. A másik fajta , a 100% karbonból készült bot, ezek sokkal fejlettebbek, mint hagyományos őseik. A karbonnak köszönhetően , sokkal könnyebbek (egyes típusoknál egy 5 m-es bot összesen 175g ! ), gerincesebbek, gyorsabbak, tehát hamarabb be lehet vágni.

További előnyük még, hogy a bot tagjai változó keménységűek, tehát a spicc általában lágy, hogy bevágásnál ne tépjük ki a hal szájából a horgot, viszont a 2-3 tag már keményebb, de még mindig nagyon rugalmas, hogy a hal kiugrásait ki tudja védeni.

A karbonbotokon belül is két csoportot különböztethetünk meg, a tűspicces , és a nemtűspicces. A tűspicc maga a a bot legelső tagjábak helyére kerül be. Ez is karbonból készül, de a vége jelentősen vékonyabb és érzékenyebb . Tűspiccet általában finomabb, kisebb botokba szokták tenni, például snecizőkbe, vagy 4-5 m-es keszegezőbotokba.

Tehát egy 6 m-es nagykeszeges botban kereshetjük, de nem biztos, hogy megtaláljuk a tűspiccet!

(Forrás: Orsoesbot.hu, horgaszok.eoldal.hu | Fotók: Pixabay.com)