Jump to content

Nézzük, mikor érdemes használni a csúszó úszót

2017. 04. 18. 12:23

A csúszó úszó egy vagy két karikán mozog a zsinóron. A csúszó waggler amelynek egy kis karika van a tövénél az álló és lassú folyású vizekre való, míg a csúszó balsafa úszóval gyors sodrású folyókban horgászhatunk.

Ennek az úszónak két karikája van egy a tövénél egy pedig fent közvetlenül az antenna alatt. Dobáskor a csúszó úszó 20-30 cm-re van a horog fölött és egy ütközővel (stopper) vagy apró sörétel fogjuk meg hogy le ne csúszón az ólmokhoz. Bedobáskor a súly addig húzza a csalit a vízben míg az úszó neki nem ütközik az ütközőnek, ez általában a fenéken vagy a fenék közelébe szokott megtörténni, attól függően hogy hol akarunk horgászni.

Mikor használjuk?

A leggyakoribb hiba hogy csak akkor használják a horgászok a csúszó úszós szerelést ha a víz mélység meghaladja a bot hosszát. Ha 4 méteres botod van és a víz mélység pedig több mint 2 méter akkor már érdemes a csúszó úszó használni. Bár én sokkal kisebb vízben is szívesen használom.

Csúszó vaggler

Csúszó úszóként minden egyenes vagy külön testel ellátott wagglert használhatunk, ha részben lesúlyozzuk. A bedobáskor a lesúlyozás biztosítja hogy az úszó repülés közben végig az ólom közelében marad. Ha nincs lesúlyozás ,dobás után fel fog csúszni az úszó s ez nagy mértékben gátolja a pontos és nagy dobást mellesleg állandó gubancolódáshoz vezet.

A leggyakoribbak az olyan önsúlyos úszók amelyekhez legalább két darab AAA (AAA=0.8 gramm) sörét kell kiegészítő súlyként mert egyrészt az összólom képes a zsinórt a stopperhez húzni, másrészt az úszó finom beállítása csak a kiegészítő súlyokkal lehetséges

(Forrás: Orsoesbot.hu, horgaszok.eoldal.hu | Fotók: Pixabay.com)