Jump to content

Rövidesen ismét lehet Csukára halászni

2017. 03. 19. 13:00

Március 31-el bezárólag letelik a Csuka horgászati tilalma, szóval nézzük is át röviden, hogy miket érdemes tudni Magyarország egyik legnépszerűbb ragadozóhalának pecázásáról.

Hol és mikor?

Horgászati szempontból mindig olyan területre vessük be horgainkat, ahol csukarablást látunk, érdemes mérlegelni, hogy a szereléket veszítjük el vagy nem lesz egy kapásunk sem, ezért egy tanács: bátran dobjunk a vízi növényzet közvetlen közelébe mert ott van a legnagyobb esély a kapásra.

A csuka legfontosabb érzékszerveinek egyike a szeme, így ebből kitűnik hogy nappali ragadozó. Előfordul ugyan olya eset is mikor a sötétedés után, a harcsának szánt csalira rabol, de ez elenyésző. Sokéves tapasztalat szerint elmondható, hogy a melegebb hónapokban a kifogott csukák zömmel a hajnali, reggeli és a késő délutáni órákban kerülnek horogra. De nem lehet pontos időpontot meghatározni, mivel nem lehet tudni, hogy épp a közelben lapuló csuka mikor éhezik meg.

Az időjárás is befolyásolja a csuka kapókedvét, borús esős időben egész nap kapásra bírható, sőt ilyenkor kedvező egy kis szél is. A vízállás változásaira is reagál, áradás előtt pezsdüléskor fokozódik a kapókedve, az ár levonulása után visszahúzódik mélyebb vizekbe, ilyenkor csak pergetve lehet megfogni. Az áradás közben a partszélen tartózkodik a kishalakat követi.

Horgászmódszerek

Csukára úszós, pergetős, könnyített fenekezős, illetve ma már eléggé elterjedt módszerrel: mártogatva is horgászhatunk. Mivel Magyarországon nem tilos az élőhallal való horgászat ezért az úszós módszer a legnépszerűbb, sőt egyes vizeken ahol nagymértékben felszaporodott a növényzet ott csak ez a módszer a legcélravezetőbb.

A későbbiekben még kifogunk térni a módszerekre, a felszerelésre és a csalikra is részletesebben!

(Forrás: Orsoesbot.hu, horgaszok.eoldal.hu | Fotók: Pixabay.com)