A kukorica nagyon sok halfajra jó a nagyobb testű keszegektől kezdve a pontyon át az amúrig. Olcsó, könnyen beszerezhető, ízesíthető és sokáig eltartható. Ízesítések közül mindenképp érdemes kiemelni a natúrt, mézest, eprest, de a tejsavas erjesztésű szemek is nagyon fogósak.
A legtöbb példányt a nyári hónapokban és nappal ejtik el. 4-6 napig a horgászat kezdete előtt érdemes 5-10 liternyi főtt kukoricával és néhány tucat bojlival beszórni a kiválasztott horgászhelyet. A bojlik optimális nagysága 18-22 mm.
A visszaverődő hangokat elemzi a program, és összeáll az a kép, amit nekünk megjelenít. Lényeges, hogy egy adott pillanatban készült kép csak egy függőleges pixelsor a képernyőn.
A 4,5 cm-es hosszban gyártott műanyag testű csali a crankbait-ek legkedveltebb csoportját színesíti. A korábbiakhoz képest újításnak tűnhet, hogy a jól bevált poliuretán hab anyagot felváltotta a Rattlin’ esetében a kemény műanyag.
A spiccbotozás különösen alkalmas a dévér horgászatára, melynek legjobb csalija az árvaszúnyoglárva. E gyenge, apró, vörös csalit érdemes kisméretű, vékonyhúsú, piros horogra tűzni, mert a színazonosság nagyban növeli a fogás esélyét, ez igaz a pinki és a trágyagiliszta használata esetén is.
A harcsák megfogásához tervezett Excalibur horgok a legszívósabb acélból készültek. Ezek a vanádium horgok tűhegyesek, vastag húsúak, kihajlásuk teljességgel lehetetlen.
Visszaforgás gátló mechanizmusa a régi, jól bevált „csattogós" örök életű technika, mely a rotor visszaforgását 24 ponton akadályozza.
A vízminőségről elmondta, olvadás után elpusztult – mint általában minden évben – 200 kilónyi, nagyjából 20 busa. A rothadás okozhatta a szagot, a zavarosságot, a piszkot. A halőrök összeszedték, eltakarították. A sulyom és a különböző hínárok elszaporodtak, a parttól 5–7 méterre nyúlik be a zöld.
Az elmúlt héten pénteken a nonprofit kft. háromnyaras pontyokat telepített a vízbe három helyszínen – a tunyogmatolcsi közúti hídnál, a Szilas-kanyarnál és a géberjéni közúti hídnál – Eszenyi Tamás ügyvezető szakmai irányításával.
Haladéktalanul be kell jelenteni, ha valakinél az állami horgászjegy és/vagy a fogási napló elvezett, illetve megsemmisült. Alapesetben a bejelentést ott kell megtenni, ahol a horgász az elveszett, megsemmisült okmányokat kiváltotta.
Európában a gyorsabb folyású patakok és hegyi folyók kivételével szinte minden álló- és folyóvízben megtalálható, valamint Ázsiában, a Fekete-tengerben, a Kaszpi-tengerben és az Aral-tóban is előfordul.
Anyaga az átlagosnál keményebb, így az apró, vékony húsú horgokon is nagyon jól tart. A dobásokat, bevágásokat kiválóan bírja.