A Fekete László Zeneiskola műsora nyitotta a rendezvényt, de az előadások közötti szünetben is felcsendült egy-egy széki dallam. Hegedűs Gábor, a halgazdálkodási társaság ügyvezetője mondott köszöntőt, majd Kovács Sándor a Jász-Nagykun- Szolnok Megyei Közgyűlés elnöke szólt a jelenlévőkhöz.
Meglátása szerint sokat kell dolgozni azért, hogy egyre vonzóbb legyen a Tisza-tó és térsége, az eddigi eredmények is ezt igazolják.
– Kiemelt szerepe van ebben a víztározó kezelőjének, hasznosítójának és a horgászoknak, hiszen ők ennek a páratlan értéknek az őrzői – fogalmazott.
A társaság szakemberei tartottak előadásokat. A halőrzési tevékenység bemutatásakor elhangzott, hogy tavaly tovább csökkent a szabálysértések száma, mára ezerből mindössze két horgásznál találnak a halőrök szabálysértést, a tisza-tavi pecások tehát rendkívül szabálykövetők.
A kétnyaras mellett – a hosszú távú halgazdálkodás jegyében – tavaly kezdték az egynyaras pontyok telepítését, míg a fogható méretű háromnyarasok telepítését folyamatosan csökkentik.
Az őshonos fajok védelme érdekében évek óta szabályozzák a kárókatona és a törpeharcsa állományát. Hasonló célt szolgál a hínárkaszálás, ami azért fontos, mert a terebélyesedő sulyommező csökkenti a vízi életteret és akadályozza a közlekedést.
Mint megtudtuk, az elmúlt években stagnált a kiváltott engedélyek száma és némileg csökkent a horgászlétszám. Ennek oka, hogy megváltoztak a szokások, felgyorsult a turizmus, így más programok mellett kevesebb idő jut a horgászatra.
A rendezvény végén Fazekas Sándor földművelésügyi miniszter gratulált a társaság és a szakemberek munkájához, majd az ilyenkor hagyományos díjak átadására került sor. Megköszönték a partnerek és szakemberek együttműködését.
A Tisza-tó legsportszerűbb horgásza 2017 díjat most egy három generációs horgászcsalád kapta, a tiszafüredi Fegyverneki Zsigmond, fia és unokája egyaránt kiérdemelte a megtisztelő címet.