A tavat számos 10 kg feletti ponty és amúr lakja, melyek megfogása odafigyeléssel akár egy kezdő horgász számára is reális cél lehet.
Az ezüstkárász térnyerése így nem fenyegeti ott, ahol a környezet mostohább. Így maradhatott meg szép állománya az aranykárászosnak ismert vizeken. Ott, ahol még fellelhető, kincsként vigyáznak rá.
Ahogy közeleg a sötétség, úgy bátorodik fel ő is. Ilyenkor kimozdul a búvóhelyéről, és felfedezőútra indul. A megszokott tanyáját télen sem hagyja el, ekkor az iszapban elfeküdve, táplálékot sem fogyasztva várja a tavaszt.
A másik fajtája a pontyok szaporításának a keltetőházi szaporítás. Ennek a lényege, hogy ellenőrzött keretek között, irányítottan lehet elvégezni a szaporítási folyamatot.
Mint ismeretes, a támolygó villantók a beteg, sérült kishal imbolygó, vergődő mozgását utánozzák, s jelentenek ezért is könnyű prédát a ragadozó halak számára.
A tározó fekvése É-D-i, az egész település hosszában végignyúlik. Partszegélye nád-sás keveréke, mely helyenként a mederben is folytatódik lengős-árnyékos haltanyákat teremtve.
Az ólomnál jóval kisebb sűrűségű különböző kövek esetén azonban számolnunk kell azzal, hogy hasonló helyben tartó tulajdonságok kedvéért az ólomsúlynál jóval nagyobb tömegű darabokat kell használni.
Gardára ritkán, de horgásznak legyező és úszós készséggel vagy felszínen vezetett villantóval. A csalihalat a fejénél fogja el általában.
A kuttyogató használatát elméletileg megtanítani olyan vállalkozás lenne, mintha hegedülni akarnánk megtanítani valakit könyvből.
Az AKI adatai szerint az elmúlt évben 23 500 tonna hal került ki a hazai mesterséges vizekből.
A bodorka gyakran akad a horogra dévérezés közben vagy vörösszárnyú keszegekkel vegyesen.
A jogkövetkezmények alól egyedül a halastavak, haltermelési létesítmények esetében mentesülhetnek a horgászok.