A küldöttek szavazata alapján Fialka György lett a szövetség elnöke a következő öt évre. Felkérésére Tukarcs Istvánné továbbra is a szövetség segélyezési bizottságának tagja marad.
Többek véleménye szerint egy bizonyos algatípus vonja el az oxigént a szabadstrand vízéből, ám vegyi megoldást addig nem alkalmaznak a kezelésre, amíg meg nem érkezik a vizsgálati eredmény.
Ez számunkra havi 32 ezer forint kiadás. A folyamatos szivattyúzásnak köszönhetően a halállomány nem pusztult, a tó vize ugyan kissé algásodott, de azt folyamatos fertőtlenítéssel javítani tudtuk.
A kedvezményt augusztus 1-től lehet igénybe venni.
Hetvenméternyi hálót szedtek ki a Balatonból a halgazdálkodási társaság őrei júliusban.
Mivel a rucaöröm védett vízinövény, így azt csak engedéllyel irthatták ki, és még ezután is hagyni kellett a rucából annyit, hogy a vízfelület 30 százalékán maradjon belőle.
A bajai Konyár Zoltán élete szorosan kötődik a vízhez, hiszen a Nagy-Pandúr-sziget csücskénél nőtt fel, ahol édesapja torkolatőrként szolgált
Biológiai eljárással javítja a tolnai Duna-holtág vízminőségét a tulajdonos tolnai önkormányzat, amely intézkedési tervet dolgozott ki a leghosszabb hazai Duna-holtág természetközeli állapotának megőrzésére.
Független szakértő véleménye alapján a pusztulás egy “természetes” folyamat eredménye volt. A nagy melegben a sekély víz nagyon felmelegedett, oxigén hiányossá vált.
A tavat számos 10 kg feletti ponty és amúr lakja, melyek megfogása odafigyeléssel akár egy kezdő horgász számára is reális cél lehet.
A tározó fekvése É-D-i, az egész település hosszában végignyúlik. Partszegélye nád-sás keveréke, mely helyenként a mederben is folytatódik lengős-árnyékos haltanyákat teremtve.
Az elmúlt héten pénteken a nonprofit kft. háromnyaras pontyokat telepített a vízbe három helyszínen – a tunyogmatolcsi közúti hídnál, a Szilas-kanyarnál és a géberjéni közúti hídnál – Eszenyi Tamás ügyvezető szakmai irányításával.